Konsultacja

Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzone jest wstępną konsultacją (50-minutowe spotkanie) z psychoterapeutą. Służy zorientowaniu się w problemach i sytuacji zgłaszającej się osoby, pozwala zaproponować odpowiednią formę pomocy.

Psychoterapia

Forma pomocy psychologicznej polegająca na regularnych spotkaniach z psychoterapeutą. Narzędziem psychoterapii jest rozmowa o uczuciach, myślach, fantazjach, snach pacjenta, aby dotrzeć do źródła przeżyć i zrozumieć przyczyny problemów. Psycholog ułatwi nam przyjrzenie się trudnościom, których doświadczamy.

Szersze i głębsze poznanie obecnych i przeszłych doświadczeń pozwala lepiej rozumieć siebie, swoje zachowanie, przeżycia, relacje z innymi ludźmi, wybory, to prowadzi do zmiany – bardziej dojrzałego funkcjonowania.

Warunki, na jakich prowadzona jest psychoterapia, ustalane są indywidualnie, w rozmowie z psychoterapeutą podczas spotkań konsultacyjnych.

Spotkania psychoterapeutyczne odbywają się w stałych terminach, raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od potrzeb i możliwości, prowadzone są przez tego samego psychoterapeutę. Sesje psychoterapeutyczne trwają 50 minut. Długość trwania psychoterapii zależy od rodzaju trudności, jakie wymagają przepracowania, a jej zakończenie jest wspólnie ustalane przez pacjenta i psychoterapeutę.

Dla kogo przeznaczona jest terapia:
  • dla osób, które doświadczają lęku, niezadowolenia z własnego życia, smutku,
  • mają poczucie niespełnienia, niskiej wartości,
  • cierpią na nerwice, depresje,
  • chorują na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość)
  • znajdują się w bolesnych kryzysowych sytuacjach życiowych,
  • mają trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji z ludźmi,
  • przeżywają trudności w związku małżeńskim, partnerskim, w rodzinie,
  • dla kobiet w okresie ciąży i wczesnego macierzyństwa borykających się z trudnościami emocjonalnymi.

Na psychoterapię może przyjść każdy, kto odczuwa taką potrzebę.
Ponieważ w gabinecie nie ma dużej poczekalni, proszę o pojawianie się na spotkaniach najwcześniej ok. 3 min przed planowaną godziną sesji.

 

Prowadzimy Terapie, Konsultacje i Poradnictwo przez telefon i przez Skype

Adres – Cieszkowskiego 1/3, Warszawa, Dzielnica Żoliborz
Telefon – 609 858 868